Concursos

X Concurso Literario 2017
Verbas para comunicar

CimVerbas para comunicar 2017
Día das Letras Galegas

Prazo de presentación: do 6 de marzo ao 28 de abril



Ver bases



 

 

XV Concurso de postais de Nadal 2016  

CimXV Concurso Postais de Nadal

Prazo de presentación das postais: 
Ata o 12 de decembro na OMIX. 
Entrega de premios do concurso:
sábado 17 de decembro ás 19,00 h
Lugar: Multiusos, Arcade


Ver bases



 Premiados

CATEGORÍA A

1º Premio

DANIELA CONDE PIRES

 
4 SANTIAGO APOSTOL Ver obra
2º Premio

SARA CALDAS DOMINGUEZ

 
4 PADIN TRUITEIRO Ver obra
3º Premio

NOELIA BROCOS ESTEVEZ

4 SANTIAGO APOSTOL Ver obra
4º Premio

LEIRE PENEDO CORTEGOSO

4 PADIN TRUITEIRO Ver obra

CATEGORÍA B

1º Premio

ARTAI RIVAS BARREIRO

 
5 PADIN TRUITEIRO Ver obra
2º Premio

BORJA MARTINEZ OCAMPO

 
7 Libre Ver obra
3º Premio

ANTON GARRIDO ESCUDERO

8 Libre Ver obra
4º Premio

LUCIA BRIOSO BOUZAS

 
6 SANTIAGO APOSTOL Ver obra

CATEGORÍA C

1º Premio

MANUEL LORENZO GALIÑANES

11 LIBRE Ver obra
2º Premio

MELAT CRESPO OTERO

9 SANTIAGO APOSTOL Ver obra
3º Premio

BORJA DE LA TORRE FERNANDEZ

 
12 LIBRE Ver obra
4º Premio

MANUEL GONZALEZ FERNANDEZ

 
12 LIBRE Ver obra

CATEGORÍA D

1º Premio

SARA BUCETA DIAZ

15 LIBRE Ver obra
2º Premio

OLALLA CASTRILLO SANCHEZ

15 LIBRE Ver obra
3º Premio

LINA EL BAHI

17 LIBRE Ver obra
4º Premio RIME EL BAHI 14 LIBRE Ver obra

CATEGORÍA E

1Premio

ALICIA LAGO ALVAREZ

 
38 Ver obra
2ºPremio

LUCIA AROSA GASPAR

40 Ver obra
3ºPremio

EVA MARIA MARTINEZ BUCETA

 
43 Ver obra
4ºPremio

FRANCISCO JAVIER PINTADO DIAZ

35 Ver obra

 

CATEGORÍA T1 (5 A 8 AÑOS)

1º Premio

CLARA VEIGA CONDE

  LIBRE Ver obra
2º Premio

DESERTO (PASA A CATEGORIA T2)

 

CATEGORÍA T2 (9 A 12 AÑOS)

1º Premio

CLAUDIA CRESPO CERNADAS

11 LIBRE Ver obra
2º Premio

LAURA AMOEDO CARBAJAL

12 LIBRE Ver obra
PREMIO EXTRA DECISION
XURADO - EXCEDE DE T1
XIARA SUAREZ VALENTI 11 LIBRE Ver obra

 

CATEGORÍA T3 (13 A 17 AÑOS)

1º Premio

ELENA ENRIQUEZ ALVAREZ

14 LIBRE Ver obra
2º Premio

LAURA FRESNEDA MUIÑA

13 LIBRE Ver obra

 

CATEGORÍA T4 (+ 18 AÑOS)

1º Premio

MARGARITA ALVAREZ ALVAREZ

44 LIBRE Ver obra
2º Premio

ADRIAN GARCIA MOS

18 LIBRE Ver obra

 

 

IX Concurso Literario 2016
Verbas para comunicar

CimContidos: redacción dun texto en lingua galega
que transmita unha idea, sentimento, opinión, etc.,
que nos gustaría compartir con outras persoas.
Tema e estilo: libre.
Destinatarios/as: alumnado da ESO, bacharelato e FP.
Categorías:
Categoría A: idades de 12 a 14 anos.
Categoría B: idades de 15 a 18 anos
Prazo de presentación: desde o 1 de marzo ata o 29 de abril.


Entrega de premios en maio para conmemorar o día das Letras Galegas.


Ver bases

 

Categoría A (12 A 14 ANOS)

 

 

NOME E APELIDOS

IDADE

ENDEREZO

TÍTULO

1º PREMIO

NAYELY MARIÑO BARCIELA

12

SANTIAGO APOSTOL

SOÑOS

2º PREMIO

RIME EL BAHI

13

PADIN TRUITEIRO

VISION

3ª PREMIO

NOEMI MARTINEZ BRAÑA

14

SANTIAGO APOSTOL

OS SONS

4º PREMIO

MARIA GONZALEZ RODRIGUEZ

14

PADIN TRUITEIRO

CHÁMOME ABUGOH ABDALA E TEÑO 9 ANOS

5º PREMIO

PAULA CASTRO SOBRAL

13

SANTIAGO APOSTOL

SEN TITULO

6º PREMIO

GABRIEL ALONSO MARTINEZ

13

PADIN TRUITEIRO

POR VÓS, ESQUECIDOS

 

CATEGORIA B (15 A 18 ANOS)

 

 

NOME E APELIDOS

IDADE

ENDEREZO

TÍTULO

1º PREMIO

TAMARA MALVAR RODRIGUEZ

17

SANTIAGO APOSTOL

OUVIDO Á LÚA

2º PREMIO

ANDREA VILAS NIETO

15

PADIN TRUITEIRO

COMUNICAR

3ª PREMIO

CLARA ALVAREZ SOBRAL

16

PADIN TRUITEIRO

ANACOS, BIRUTAS E GRATAS

4º PREMIO

IRIA CUSTODIO FABRE

16

SANTIAGO APOSTOL

ANXO NO INFERNO

5º PREMIO

NOELIA CARRERA PEREZ

16

SANTIAGO APOSTOL

MENTE DE DRAGÓN

6º PREMIO

AARON TELLERIA

16

PADIN TRUITEIRO

MICRORELATO LEMBRANZA DA INFANCIA



Máis información:
na OMIX, Centro Multiusos.
R/ Peirao, 8 – 36690 Arcade Concello de Soutomaior.
Teléfono: 986700822, omix@soutomaior.com 

 

XIV Concurso de postais de Nadal 2015  

XuventudePrazo de presentación das postais:
Ata o 10 de decembro na OMIX.
Consultar as bases en:

www.soutomaior.com
Entrega de premios do concurso
e animación:
sábado 19 de decembro ás 19,00 h
Lugar:
Multiusos, Arcade

Bases
 


 Premiados

 

CATEGORÍA A 2 a 4 anos

1º Premio

YAIZA RODRIGUEZ FERREIRA

 
4 PADIN TRUITEIRO Ver obra
2º Premio

ALEX CABANAS JORDA

 
4 PADIN TRUITEIRO Ver obra
3º Premio

PAULA ORGE  OYA

4 EEI Romariz Ver obra
4º Premio

DIEGO CERNADAS SEOANE

4 PADIN TRUITEIRO Ver obra

CATEGORÍA B 5 a 8 anos

1º Premio

CLARA LAGE BLANCO

 
7 SANTIAGO APOSTOL Ver obra
2º Premio

MARA LEDO ESCUDERO

 
5 Libre Ver obra
3º Premio

ANTON GARRIDO ESCUDERO

5 Libre Ver obra
4º Premio

HECTOR MANUEL FERREIRA BARCIA

 
7 SANTIAGO APOSTOL Ver obra

CATEGORÍA C 9 a 12 anos

1º Premio

MANUELA CANDAMO MARTINEZ

10 PADIN TRUITEIRO Ver obra
2º Premio

PABLO ALONSO ELEUTERIO

9 SANTIAGO APOSTOL Ver obra
3º Premio

FIZ GARRIDO ESCUDERO

 
10 LIBRE Ver obra
4º Premio

SABELA MAGARIÑOS PEREIRA

 
9 LIBRE Ver obra

CATEGORÍA D 13 a 17 anos

1º Premio

OLALLA CASTRILLO SANCHEZ

14 LIBRE Ver obra
2º Premio

LIDIA COLLAZO COUÑAGO

13 LIBRE Ver obra
3º Premio

ELENA ENRIQUEZ ALVAREZ

13 LIBRE Ver obra
4º Premio SARA BUCETA DIAZ 14 LIBRE Ver obra

CATEGORÍA E + 18 ANOS

1Premio

PATRICIA ROZADOS VILA

 
36 Ver obra
2ºPremio

SERGIO GARCIA MOS

19 Ver obra
3ºPremio

FRANCISCO JAVIER PINTADO DIAZ

 
34 Ver obra
4ºPremio

ARACELI GARCIA AMORIN

18 Ver obra

 

CATEGORÍA T1 (5 A 8 ANOS)

1º Premio

XIANA VIDAL RUBIANES

8 LIBRE Ver obra
2º Premio

PAZ COSTAS COUÑAGO

5 PADIN TRUITEIRO Ver obra

 

CATEGORÍA T2 (9 A 12 ANOS)

1º Premio

LAURA FRESNEDA MUÍÑA

12 LIBRE Ver obra
2º Premio

DAVID ALJAN LUSQUÑOS

12 LIBRE Ver obra

 

CATEGORÍA T3 (13 A 17 ANOS)

1º Premio

AGUSTIN AMOEDO MOS

13 LIBRE Ver obra
2º Premio

MARIA MARTINEZ MARTINEZ

13 LIBRE Ver obra

 

CATEGORÍA T4 (+ 18 ANOS)

1º Premio

BASILIO VIDAL REY

40 LIBRE Ver obra
2º Premio

MARIA TERESA MOS BARROS

48 LIBRE Ver obra

 

VIII Concurso Literario 2015
Verbas para comunicar

CimO prazo de presentación dos traballos REMATARÁ
O 30 DE ABRIL ÁS 20.30H.

 

Ver bases  

 

 

 

Categoría A (12 A 14 ANOS)

 

 

NOME E APELIDOS

IDADE

ENDEREZO

TÍTULO

1º PREMIO

Kesia Martínez Domínguez

12

SANTIAGO APOSTOL

O TESOURO DE GALICIA

2º PREMIO

Óscar Álvarez Vidal

13

PADIN TRUITEIRO

UNHA NOVA OPORTUNIDADE

3ª PREMIO

UxÍa López Estévez

14

PADIN TRUITEIRO

ELAS

4º PREMIO

Lúa Costas Pérez

14

PADIN TRUITEIRO

TEÑO MEDO

5º PREMIO

María Acebo Lago

14

SANTIAGO APOSTOL

SEN TITULO

6º PREMIO

Alejandro Padin Núñez

14

SANTIAGO APOSTOL

A PRIMAVERA

 

CATEGORIA B (15 A 18 ANOS)

 

 

NOME E APELIDOS

IDADE

ENDEREZO

TÍTULO

1º PREMIO

Lucía Alonso González

16

SANTIAGO APOSTOL

CAIDAS

2º PREMIO

Javier Montero Ochoa

17

PADIN TRUITEIRO

RELOXO E TEMPO

3ª PREMIO

Sara Barreiro Rúa

15

SANTIAGO APOSTOL

FUTURAS ESTRELAS

4º PREMIO

Antía Iglesias Rodríguez

16

SANTIAGO APOSTOL

AS PEDRAS

5º PREMIO

Andrea Fátima Vila Nieto

15

PADIN TRUITEIRO

A GALERIA DAS AREAS

6º PREMIO

Andrea Paz Valladares

15

SANTIAGO APOSTOL

SEN TITULO

 

XIII Concurso de postais de Nadal 2014  

OmixPrazo de presentación das postais:
desde o 10 de novembro ata o 12
de decembro na OMIX.
Consultar as bases en:

www.soutomaior.com
Entrega de premios do concurso
e animación:
sábado 20 de decembro ás 19,30 h
Lugar:
Multiusos, Arcade


Bases
 


 Premiados

 

CATEGORÍA A 2 a 4 anos

1º Premio

IRIA GARRIDO ESCUDERO

 
4 Particular Ver obra
2º Premio

COSME MARTINEZ CORREA

 
4 EEI Romariz Ver obra
3º Premio

PAULA ORGE GOYA

3 EEI Romariz Ver obra
4º Premio

PABLO FRESNEDA MUÍÑA

4 Particular Ver obra

CATEGORÍA B 5 a 8 anos

1º Premio

ANTON GARRIDO ESCUDERO

 
6 Particular Ver obra
2º Premio

LAURA GOMEZ MIRON

 
8 Santiago Apostol Ver obra
3º Premio

LUCIA CIMA ORGE

5 Particular Ver obra
4º Premio

EMILIO ALEJANDRO FERNANDEZ BALADRON

 
7 Santiago Apostol Ver obra

CATEGORÍA C 9 a 12 anos

1º Premio

IME ELBAHI

12 Particular Ver obra
2º Premio

HUGO LORENZO SAN JOSE

11 Padín Truiteiro  Ver obra
3º Premio

PAULA CANOSA ALVAREZ

 
11 Padín Truiteiro Ver obra
4º Premio

MANUEL LORENZO GALIÑANES

 
9 Particular Ver obra

CATEGORÍA D 13 a 17 anos

1º Premio

ANDREA VILAS NIETO

14 Particular Ver obra
2º Premio

MARIA AGUION RODRIGUEZ

13 Particular Ver obra
3º Premio

JESUS ACUÑA SEOANE

14 Santiago Apostol Ver obra
4º Premio AIXA SOTELINO VIDAL 14 Santiago Apostol Ver obra

CATEGORÍA E + 18 ANOS

1º Premio

MARGARITA DIAZ REY

 
45 Ver obra
2º Premio

MARIA ORGE FERNANDEZ

19 Ver obra
3º Premio

AUREA PIÑEIRO LORENZO

 
53 Ver obra
4º Premio

SERGIO GARCIA MOS

18 Ver obra

CATEGORÍA T1 (8 A 11 ANOS)

Premio único

LAURA FRESNEDA MUÍÑA

11 Ver obra

CATEGORÍA T2 (12 A 17 ANOS)

Premio único

MARIA MARTINEZ MARTINEZ

12 Ver obra

CATEGORÍA T3 (+ 18 ANOS)

Premio único

MARIA TERESA MOS BARROS

47 Ver obra

 

 

"Verbas para comunicar"
VII Concurso literario 2014

Omix

 

Ver bases

 

 

 

Entrega de premios do VII CONCURSO VERBAS PARA COMUNICAR
(VERBAS GAÑADORAS)  

No concurso deste ano participaron 175 alumnos/as dos centros educativos do Concello de Soutomaior. A entrega de premios realizouna a Concelleira de Xuventude nos centros educativos o mércores 5 de xuño de 2014. As composicións premiadas resultaron ser as seguintes

 

Categoría A (12 A 14 ANOS)

 

 

NOME E APELIDOS

IDADE

ENDEREZO

TÍTULO

1º PREMIO

Noelia Carrera Pérez

14

SANTIAGO APOSTOL

SOÑOS DE ESTACIÓN

2º PREMIO

Miguel Fonterosa

14

PADIN TRUITEIRO

SOMOS

3ª PREMIO

Antonio Muíños Lorenzo

14

SANTIAGO APOSTOL

MATAR O TEMPO

4º PREMIO

Iria Cultodio Fabre

14

SANTIAGO APOSTOL

IMPERFECTA

5º PREMIO

Sara Buceta Díaz

12

PADIN TRUITEIRO

DÚBIDAS

6º PREMIO

Carla María Corugeira Veiga

12

PADIN TRUITEIRO

A SOLUCIÓN DA NOSA VIDA

 

CATEGORIA B (15 A 18 ANOS)

 

 

NOME E APELIDOS

IDADE

ENDEREZO

TÍTULO

1º PREMIO

Carla Gómez Magallanes

15

SANTIAGO APOSTOL

DESORDE

2º PREMIO

Sara Barreiro Rúa

15

SANTIAGO APOSTOL

INOCENCIA

3ª PREMIO

Lucia Alonso González

15

SANTIAGO APOSTOL

MEU QUERIDO, QUERIDÍSIMO AVÓ

4º PREMIO

Araceli Acuña Amil

18

SANTIAGO APOSTOL

SEN TÍTULO

5º PREMIO

Carmen García Obelleiro

16

SANTIAGO APOSTOL

TODO SE MOVE

6º PREMIO

Antía Iglesias Rodríguez

15

SANTIAGO APOSTOL

A ROSA




XII Concurso de postais de Nadal 2013  

XuventudeEntrega de premios: sábado 21 de
decembro de 2013  ás 19:30h no Multiusos
en Arcade. Logo haberá unha actuación
de maxia e animación.
Máis información e entrega: na OMIX,
986700822 omix@soutomaior.com




Ver bases 
Ver díptico 


 Premiados

 

CATEGORÍA A 2 a 4 anos

1º Premio

MARA LEDO ESCUDERO

 
4 Particular Ver obra
2º Premio

ARTAI RIVAS BARREIRO

 
2 Particular Ver obra
3º Premio

LOLA ALVAREZ ARZA

4 EEI Romariz Ver obra
4º Premio

FERMIN LOUZAN TABOAS

3 EEI Romariz Ver obra

CATEGORÍA B 5 a 8 anos

1º Premio

SABELA MAGARIÑOS PEREIRA

 
7 Particular Ver obra
2º Premio

NAHUEL REINOSO OTERO

 
5 Particular Ver obra
3º Premio

FIZ GARRIDO ESCUDERO

8 Particular Ver obra
4º Premio

ANDREA REINOSO OTERO

 
8 Particular Ver obra

CATEGORÍA C 9 a 12 anos

1º Premio

ANTÍA CASTELLANO DOMINGUEZ

10 Particular Ver obra
2º Premio

RIME ELBAHI

11 Particular  Ver obra
3º Premio

MARIA DEL MAR RUÍZ RAMÍREZ

 
10 Particular Ver obra
4º Premio

DAVID ALJAN LUSQUIÑOS

 
10 Particular Ver obra

CATEGORÍA D 13 a 17 anos

1º Premio

ADRIÁN GARCIA MOS

15 Particular Ver obra
2º Premio

ANDREA VILAS NIETO

13 Particular Ver obra
3º Premio

NEREA GARCIA GONZÁLEZ

13 Particular Ver obra
4º Premio DESERTO   Particular  

CATEGORÍA E + 18 ANOS

1º Premio

ALICIA LAGO ÁLVAREZ

 
35  
2º Premio

MONICA GALIÑANES CASTRO

39  
3º Premio

JOSE ANGEL PAZ GIL

 
46  
4º Premio

LUA CASTRO VEGA

20  

CATEGORÍA T1 (8 A 11 ANOS)

Premio único

ELENA ENRIQUEZ ALVAREZ

11 Ver obra

CATEGORÍA T2 (12 A 17 ANOS)

Premio único

ELBA ALJAN ALVES

12 Ver obra

CATEGORÍA T3 (+ 18 ANOS)

Premio único

MARIA TERESA MOS BARROS

46 Ver obra

 

 

"Verbas para comunicar"
VI Concurso literario 2013

Concellería de Xuventude

 

 

 

 

 

Categoría A (12 A 14 ANOS)

 

 

NOME E APELIDOS

IDADE

ENDEREZO

TÍTULO

1º PREMIO

LUCIA ALONSO GONZALEZ

14

SANTIAGO APOSTOL

FORTES NON INVENCIBEIS

2º PREMIO

CELIA PEREZ LOPEZ

13

SANTIAGO APOSTOL

A GAIVOTA

3ª PREMIO

NEREA RODRIGUEZ GONZALEZ

13

PADIN TRUITEIRO

A CEGUEIRA DOS QUE  PODEN VER

4º PREMIO

ROCIO GABRIELA RIOS

13

PADIN TRUITEIRO

 APRENDER A SOÑAR

5º PREMIO

ELISA REGUERA R

12

PADIN TRUITEIRO

A MOURA DO RIO VERDUGO

6º PREMIO

ALBA BOULLOSA LUSQUIÑOS

12

PADIN TRUITEIRO

HOMENAXE A MEDUSA

 

CATEGORIA B (15 A 18 ANOS)

 

 

NOME E APELIDOS

IDADE

ENDEREZO

TÍTULO

1º PREMIO

ARACELI ACUÑA ANIL

17

SANTIAGO APOSTOL

SEN TITULO

2º PREMIO

MARIA LAGO BERNARDEZ

15

PADIN TRUITEIRO

SEN TITULO

3ª PREMIO

LUCIA NUÑEZ COUÑAGO

17

SANTIAGO APOSTOL

NO PIANO

4º PREMIO

HAMZA ABOUFARIS

17

PADIN TRUITEIRO

VERBAS PARA COMUNICAR

5º PREMIO

CARMEN GARCIA OBELLEIRO

15

SANTIAGO APOSTOL

CARA UN FUTURO INCERTO

6º PREMIO

TAMARA AGUIAR PIÑEIRO

17

PADIN TRUITEIRO

UNHA MAN AMIGA


 

2012 - XI Concurso de Postais de Nadal

Concellería de Xuventude
O prazo de presentación das postais
abrirase o 8 de novembro e
REMATARÁ O 12 DE DECEMBRO
ÁS 14,00 HORAS

Entrega de premios:
sábado 22 de decembro ás 19,30 h.

FOTOS ENTREGA PREMIIOS


Ver bases

 


 Premiados

 

CATEGORÍA A 2 a 4 anos

1º Premio ANTON GARRIDO ESCUDERO 4 Soutomaior Particular Ver obra
2º Premio PABLO REDONDO BOUZON 3 Soutomaior EEI Romariz Ver obra
3º Premio ABEL ALONSO BALADO 4 Soutomaior Particular Ver obra
4º Premio

DESERTO

       

CATEGORÍA B 5 a 8 anos

1º Premio MARTA ALONSO MONTOTO 8 Soutomaior Particular Ver obra
2º Premio SABELA MAGARIÑOS PEREIRA 6 Soutomaior Particular Ver obra
3º Premio LUCIA CASTRILLO SANCHEZ 6 Soutomaior Particular Ver obra
4º Premio FIZ GARRIDO ESCUDERO 7 Soutomaior Particular Ver obra

CATEGORÍA C 9 a 12 anos

1º Premio ALEJANDRO PAZ VALLADARES 11 Soutomaior Padin Truiteiro  Ver obra
2º Premio JESUS ACUÑA SEOANE  12 Soutomaior Santiago Apostol   Ver obra
3º Premio LAURA FRESNEDA MUIÑA 9 Soutomaior Padin Truiteiro Ver obra
4º Premio JAVIER ACEBO LAGO 9 Ponte Caldelas Santiago Apostol  Ver obra

CATEGORÍA D 13 a 17 anos

1º Premio IRIS RODRIGUEZ JUSTO 15 Soutomaior Padin Truiteiro Ver obra
2º Premio NICOLAS CABALEIRO SOMOZA 13 Soutomaior Particular Ver obra
3º Premio DESERTO        
4º Premio DESERTO        

CATEGORÍA E + 18 ANOS

1º Premio MANUEL PAZOS VAZQUEZ  40 Marín Ver obra
2º Premio MARIA DOLORES DOMINGUEZ GARCIA  57 Soutomaior Ver obra
3º Premio JOSE RAMON VILAS COSTAS 46 Soutomaior Ver obra
4º Premio MONICA GALIÑANES CASTRO 38 Soutomaior Ver obra

CATEGORÍA T1 (8 A 11 ANOS)

Premio único OLALLA CASTRILLO SANCHEZ 11 Soutomaior Ver obra

CATEGORÍA T2 (12 A 17 ANOS)

Premio único ADRIAN GARCIA MOS 14 Soutomaior Ver obra

CATEGORÍA T3 (+ 18 ANOS)

Premio único MONTSERRAT RUBIANES MIGUEZ 33 Soutomaior Ver obra

 

"Verbas para comunicar"
V Concurso literario 2012

Concellería de Xuventude

Ver bases

Ver premiados

 

 

 

 

2011 - X Concurso de Postais de Nadal

Soutomaior

 

 

 

 

 


 Premiados

 

CATEGORÍA A 2 a 4 anos

1º Premio Ariana Lusquiños Peón 4 Soutomaior   Ver obra
2º Premio Dafne Teixeira Criado 4 Soutomaior   Ver obra
3º Premio María Lago Ruíz 3 Soutomaior   Ver obra
4º Premio Abel Alonso Balado 3 Soutomaior   Ver obra
           
5º Lugar Miguel Ricón Bouzón 4 Redondela Particular Ver obra
6º Lugar Noé Parada Fariña 4 Soutomaior EEI ROMARIZ Ver obra
7º Lugar Unai Parada Fariña 4 Soutomaior EEI ROMARIZ Ver obra
8º Lugar Pablo Redondo Bouzón 4 Soutomaior EEI ROMARIZ Ver obra
9º Lugar Alejandro Fervenza Lago 3   Particular Ver obra
10º Lugar Marina Portela Vidal 4 Soutomaior EEI ROMARIZ Ver obra
11º Lugar Lucía Cima Orge 2 Soutomaior Particular Ver obra

CATEGORÍA B 5 a 8 anos

1º Premio Alejandro Narciso González 5   Santiago Apostol Ver obra
2º Premio Nerea Bascuas Ríos 6 Soutomaior Particular Ver obra
3º Premio Paula Rey Rodríguez 7 Soutomaior Santiago Apostol Ver obra
4º Premio Antía Castellano Domínguez 8 Soutomaior Padin Truiteiro Ver obra
           
5º Lugar María Orge Iglesias 7   Santiago Apostol Ver obra
6º Lugar Pablo Puentes Vidal 6   Santiago Apostol  Ver obra
7º Lugar Lucía Otero Sobral 6   Santiago Apostol Ver obra
8º Lugar Borja de la Torre Fernández 7 Soutomaior Padin Truiteiro Ver obra
9º Lugar Noelia Villanueva Garrido 7 Soutomaior Padin Truiteiro Ver obra
10º Lugar Hugo Lorenzo San José 8 Soutomaior Padin Truiteiro Ver obra
11º Lugar Sabela Aguión Rodríguez 6 Soutomaior Particular Ver obra
12º Lugar Gabriel Castro Ochoa 7   Padin Truiteiro Ver obra

CATEGORÍA C 9 a 12 anos

1º Premio Aaron Campos García 12 Soutomaior Padin Truiteiro  Ver obra
2º Premio Nerea Rodríguez González 12 Soutomaior Padin Truiteiro Ver obra
3º Premio Inés Soto Nogueira 11 Soutomaior Particular Ver obra
4º Premio Paula Salomón Fonterosa 12 Soutomaior Padin Truiteiro Ver obra
           
5º Lugar Lara Martínez lópez 12 Soutomaior Particular Ver obra
6º Lugar Yanira Reguera Parra 9   Santiago Apostol  Ver obra
7º Lugar Cecilia Alonso Balado 9 Soutomaior Particular Ver obra
8º Lugar Ana Landin Gómez 11 Soutomaior Padin Truiteiro Ver obra
9º Lugar Carla García Rodríguez 11   Santiago Apostol Ver obra
10º Lugar Alejandro Padin Nuñez 11   Santiago Apostol Ver obra
11º Lugar          
12º Lugar          

CATEGORÍA D 13 a 17 anos

1º Premio Martina Aljan Poza 13 Soutomaior Particular Ver obra
2º Premio María Orge Fernández 16 Soutomaior Particular Ver obra
3º Premio Silvia Villanueva Garrido 17   Particular Ver obra
4º Premio Deserto        
           
5º Lugar          
6º Lugar          
7º Lugar          

CATEGORÍA E + 18 ANOS

1º Premio David Teixeira Barciela 34 Soutomaior Ver obra
2º Premio Aldina Rodríguez Orellana 65 Soutomaior Ver obra
3º Premio Antonio Fervenza Camiña 29 Soutomaior Ver obra
4º Premio Alicia Lago Alvarez 33 Soutomaior Ver obra
         
5º Lugar Manuel Pazos Vázquez 39 Marín Ver obra
6º Lugar Jose Angel Paz Gil 44 Cangas Ver obra
7º Lugar        
8º Lugar        

CATEGORÍA T1 (9 A 17 ANOS)

Premio único Adrián García Mos 13 Soutomaior Ver obra
2º Posto        

CATEGORÍA T2 (+ 18 ANOS)

Premio único Basilio Vidal Rey 36 Soutomaior Ver obra
2º Posto Aurea Piñeiro Lorenzo 50 Soutomaior Ver obra

 

 

2010 - IX Concurso de Postais de Nadal

Soutomaior

 

 

 

 

 


 Premiados

CATEGORÍA A 2 a 4 anos

1º Premio Aoaquín Muíños Pérez 4 Santiago Apóstol Lote nadal Ver obra
2º Premio Deserto        
3º Premio Nerea Bascuas Ríos 4 Santiago Apóstol Obsequio Ver obra
4º Premio Claudia Creso Cernadas 3 Santiago Apóstol Obsequio Ver obra

CATEGORÍA B 5 a 8 anos

1º Premio Andrea V. Reinoso Otero 5 Soutomaior Lote nadal Ver obra
2º Premio Cecilia Alonso Balado 8 Soutomaior Lote deportivo Ver obra
3º Premio María Martínez Martínez 8 Padín Truiteiro Obsequio Ver obra
4º Premio Brais Loureiro Cal 8 Padín Truiteiro Obsequio Ver obra

CATEGORÍA C 9 a 12 anos

1º Premio Andrea Paz Valadares 11 Padín Truiteiro Lote nadal Ver obra
2º Premio Laura Parada de la Torre 11 Padín Truiteiro Lote deportivo Ver obra
3º Premio María Comesaña Míguez 12 Padín Truiteiro Obsequio Ver obra
4º Premio Alexia Ortega Seoane 11 Padín Truiteiro Obsequio Ver obra

CATEGORÍA D 13 a 17 anos

1º Premio Patricia Rivas Aldao 13 Redondela Lote nadal Ver obra
2º Premio Ismael Cabaleiro Somoza 15 Pontesampaio Lote deportivo Ver obra
3º Premio Daniel Boullosa Magariños 14 Soutomaior Obsequio Ver obra
4º Premio Nicolás Videla Valenti 16 Soutomaior Obsequio Ver obra

CATEGORÍA E + 18 ANOS

1º Premio Gonzalo Miñán Iglesias 42 Soutomaior Cea para dúas persoas no Castelo de Soutomaior Ver obra
2º Premio Alicia Lago Álvarez 32 Soutomaior Lote deportivo Ver obra
3º Premio Carmen María Barreiro Fernández 28 Soutomaior Obsequio Ver obra
4º Premio Antonio Fervenza Camiña 28 Soutomaior Obsequio Ver obra

CATEGORÍA TRIDIMENSIONAL

Premio único Enrique Comesaña Míguez 10 Soutomaior Lote nadal Ver obra

 Fotos entrega de premios

 

2009 - VIII Concurso de Postais de Nadal

Soutomaior

 Premiados

 

 

 

 

 

Concurso Literario. Verbas para...comunicar


2012 - V Concurso Literario. Verbas para...comunicar

Concellería de Xuventude

Ver bases

Ver premiados

 

 

 

2011 - IV Concurso Literario. Verbas para...comunicar

Xuventude

 

 

Premiados

 

 


 

2010 - Verbas para namorar 2010

CONCURSO LITERARIO

ConcursoConcurso literario "Verbas para namorar"
17 de mayo. Día das Letras Galegas

 

 

 

Destinatarios/las: alumnado da ESO dos colexios Padín Truiteiro e Saniago Apostol.

Gañadores Categoría A: idades de 12 a 14 anos. Participaron 83 persoas

1º Premio Ana Rodríguez González 13 Redondela Santiago Apostol Ver obra
2º Premio Carla Lorenzo Bouzón 13 Soutomaior Padin Truiteiro Ver obra
3º Premio Antonio Obelleiro Vázquez 12 Soutomaior Padin Truiteiro Ver obra
4º Premio Mar Rodríguez Rodiño 13 Soutomaior Santiago Apostol Ver obra
5º Premio Vanessa Portela Santoro 12   Padin Truiteiro Ver obra
6º Premio Sandra Longueira Enríquez 14 Vilaboa Santiago Apostol Ver obra


Gañadores Categoría B: idades de 15 a 18 anos. Participaron 89 persoas

1º Premio Lydia García Buceta 15 Soutomaior Santiago Apostol Ver obra
2º Premio Alexandra Rial Lorenzo 16 Soutomaior Santiago Apostol Ver obra
3º Premio Alba Fandiño Cerqueira 16 Soutomaior Santiago Aposto Ver obra
4º Premio Borja López Senra 15   Santiago Apostol Ver obra
5º Premio IsmaeL Cabaleiro Somoza 15   Padin Truiteiro Ver obra
6º Premio Iván Morales Soliño 16 Vigo Santiago Apostol Ver obra

Premios

Categoría 1º Premio 2º Premio 3º Premio 4º Premio 5º Premio 6º Premio
A CÁMARA DE FOTOS DIXITAL + 1 PLUMA DVD PORTÁTIL + 1 PLUMA MARCO DIXITAL + 1 PLUMA PRISMÁTICOS + 1 PLUMA MP4 + 1 PLUMA MP4 + 1 PLUMA
             
B CÁMARA DE FOTOS DIXITAL + 1 PLUMA DVD PORTÁTIL + 1 PLUMA MARCO DIXITAL + 1 PLUMA PRISMÁTICOS + 1 PLUMA MP4 + 1 PLUMA MP4 + 1 PLUMA
             

 

 

2009 - Verbas para namorar

CONCURSO LITERARIO

ConcursoConcurso literario "Verbas para namorar"
17 de maio. Día das Letras Galegas
 
Prazo pechado

Destinatarios/as: alumnado da ESO:
Categoría A: idades de 12 a 14 anos
Categoría B: idades de 15 a 18 anos
O prazo de presentación remata o 30 de abril ás 20:30h.

 




© 2009 Multiusos en Arcade | Rúa Peirao, 8 36690 - Soutomaior Pontevedra | Webmaster: LYC Servicios Informáticos
Teléfono e Fax: 986 700 822 | omix@soutomaior.com